Bitlis, Manisa ve Uşaklı Gençler Samsun’da

Bitlis, Manisa ve Uşaklı Gençler Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde organize edilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Bitlis, Manisa ve Uşak’tan gelen gençler Samsun’u gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca, gençlerin ülkenin doğal güzelliklerini görmeleri, tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, Anadolu’da kök salıp büyümüş derin ve heybetli medeniyetleri, şehirleri ve kültürünü tanımaları için başlatılan Hareketlilik Eğitim projesi kapsamında Samsun’a gelen Bitlis, Manisa ve Uşaklı gençler Bafra İlçesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni gezdiler.

Proje kapsamında Samsun’a gelen 120 genç Atatürk Evi, Tekkeköy Mağaraları, Bandırma Vapuru, Kent Müzesi’ni, Kurtuluş Yolunu ziyaret ettiler. 4 gün sürecek olan gezinin 3. gününde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni gezen gençler ziyaretçi merkezinde deltayı kameralardan izleme fırsatı buldu. Daha sonra gençler Leylek Ormanı’nı gezdikten sonra Samsun’a hareket ettiler.

Samsun’u çok güzel bulduklarını söyleyen gençler, Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı şehirde olmaktan son derece mutlu olduklarını söylediler.

Paylaş