Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde Çevre Günü Etkinliği Düzenlecek

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde Çevre Günü Etkinliği Düzenlecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Valiliğince Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği düzenlenecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde yapılacak olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinin hazırlıklarını inceleme bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un gözbebeği haline gelen kuş cenneti için birçok alanda önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne binlerce ziyaretçi çekmeyi başardıklarını dile getiren Yılmaz, “Bu yüzden 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerini Samsun’da çevre ve turizm adına önemli bir konum haline gelen Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yapmayı planladık. Dolu dolu bir program gerçekleştireceğiz. Valimiz İbrahim Şahin ile birlikte yaptığımız değerlendirmeler sonucunda bu kararı aldık. Deltada güzel bir gün geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Kızılırmak Deltası’na davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş